Datum Stvaranja: 3 Lang L: none (month-011) 2021

U ovom članku: Razumijevanje ScoreUsing TerminologyReferences

U svijetu sporta tenis ima jedan od najčudnijih sustava bodovanja, ali vjerojatno je jedan od najuzbudljivijih sportova. Dobra vijest je da kad jednom naučite postići bodove, neće vam biti teško sjetiti se.

faze

1. dio Razumijevanje rezultata

1. Napravite razliku između igre, seta i meča. Utakmica je izraz koji se koristi za označavanje ukupnog vremena igranja, a utakmica se sastoji od tri ili pet setova (ovisno o vašoj kategoriji). Svaki set igra se u najmanje šest igara.

2. Shvatite kako se računa svaka igra Za igru ​​se koristi samo jedan igrač, a igra se obično dobije kada igrač (ili ekipa ako igrate parove) osvoji četiri razmjene. Razmjena započinje servisom, a onda protivnik udara loptu, a bod nastavlja u stojećem leđima i naprijed dok igrač ne uzme loptu ili je ne zabije u mrežu. Znajte da igra može trajati sedam razmjena ili više, dok se ne završi. Na primjer, igrač može pobijediti tri puta, a drugi igrač četiri puta. Ocjena se dodjeljuje na ovaj način:
    • „15 bodova“ za 1 osvojeni udar;
    • „30 bodova“ za 2 pobjede;
    • „40 bodova“ za 3 pobjede;
    • nakon 4 osvojene lopte, to je "IGRA" (ovo označava kraj igre).

3. Znati objaviti rezultat kada poslužite. Tijekom svake igre, posao poslužitelja objavljuje rezultat, dovoljno jak da ga protivnik može pričekati (osim ako u profesionalnom turniru igrate sa sucem). Uvijek biste trebali prvo objaviti svoj rezultat, a potom i protivnički. Na primjer:
    • ako ste osvojili dvije razmjene, a vaš protivnik samo jednu, objavit ćete "30-15";
    • ako je vaš protivnik pobijedio u tri razmjene, a vi samo jednu, objavit ćete "15-40".

4. Shvatite kako se računa svaki skup Svaki se set igra sve dok igrač ili ekipa (ako igrate parove) ne dobiju šest utakmica. Prije nego što počnete posluživati, uvijek morate objaviti broj igara koje je svaki igrač osvojio, počevši s rezultatom. Na primjer:
    • ako ste pobijedili u četiri igre, a protivnik je pobijedio u dvije, najavite "4-2" prije nego što napustite prvi servis igre.

5. Znajte da za pobjedu uvijek morate imati dvije igre. To vrijedi i za igre i za setove. Evo nekoliko primjera.
    • Ako je rezultat 40 do 40, morate pobijediti dva puta zaredom da biste pobijedili u igri (vidi točku 3).
    • Ako je svaki igrač osvojio pet igara, rezultat je 5 igara do 5 i morate osvojiti još dvije uzastopne igre da biste postigli rezultat od 7 do 5 i osvojili set.
    • Ako bude 5 igara do 5 i dobijete sljedeću igru, rezultat postaje 6 igara do 5. Ako izgubite igru ​​nakon toga, rezultat će biti 6 u 6 i morat ćete pobijediti u sljedeće dvije igre da biste postigli rezultat 8 igara do 6 i osvojite set. Neki setovi prikazuju rezultate od 12 igara do 10, a ponekad i više!

6. Prepoznajte kada je meč pobijeđen (ili izgubljen). Bez obzira na ligu u kojoj igrate, morat ćete osvojiti dva ili tri seta (Grand Slam turnir). Međutim, na isti način kao i sa igrama i setovima, morat ćete pobijediti s još dva seta. To znači da se pobjeđuju mečevi u 5 setova kada jedan od igrača osvoji 3 seta, a za utakmice u 3 seta pobijedi prvi igrač koji osvoji 2 seta.

7. Znati postići rezultat nakon meča. U mreži zabilježite rezultat svakog odigranog seta. Uvijek morate početi s ocjenom. Na primjer, ako ste pobijedili u meču, evo kako će izgledati vaša mreža:
    • 6-3, 4-6, 6-2. To znači da ste osvojili prvi set od 6 igara do 3; izgubili su ostale 4 utakmice na 6; i pobijedio u trećih 6 utakmica na 2.

Dio 2 Razumijevanje terminologije

1. Shvatite što "svugdje" znači u tenisu. Za većinu, "svugdje" znači "za svaki kamp" u tenisu. Ako ste zajedno s protivnikom osvojili loptu, tj. Razmjenu, dobivate 15-15. Tada možete objaviti "posvuda 15". Isto vrijedi i za igre. Ako je svaki igrač osvojio tri igre, prije početka serviranja možete najaviti "3 posvuda".

2. Otkrijte što znači "ljubav". Ne, ovdje ne govorimo o romantizmu ili platonskoj ljubavi! U svijetu tenisa riječ "ljubav" odnosi se na ocjenu 0.
    • Ako ste odslužili i niste osvojili niti jednu razmjenu, a vaš protivnik je osvojio dvije, možete najaviti "ljubav-30".
    • Isto je i za igre. Ako ste pobijedili u tri igre, a vaš protivnik nije pobijedio niti jednu, možete najaviti "3-love".
    • Ako pokrenete igru, još nijedan igrač nema bod i možete objaviti: "volite svuda" (što opušta da započnete igru!).
    Odgovor Q lexperta

Koje je podrijetlo brojanja bodova u tenisu?

Razumijejte riječi "jednakost" i "prednost". U tenisu, kada dva igrača imaju vrlo tijesnu ocjenu od 40 do 40 tijekom igre, postoji "jednakost". Postoje dva načina igre: ili osoba koja osvoji bod pobijedi u igri, ili igrate prednost. U ovom slučaju morate steći bod legalnosti, plus sljedeću točku za pobjedu u igri.

3. Shvatite "prednost u" i "korist od". Kada igrač koji servira osvoji bod zakonitosti, postoji "prednost u" (tako poslužitelj ima prednost, drugim riječima preostaje mu samo jedan bod za osvajanje igre). Kad onaj na recepciji osvoji bod zakonitosti, tu je "prednost". Ako jedan od igrača osvoji bod legalnosti, ali ne i prednost, tada rezultat pada na "jednakost".
    • Recite da imate uslugu, a vi i vaš protivnik pobjeđujete 3 razmjene, a zatim opet servirate. Nepotrebno je napomenuti da bod postižete, pretvarajući rezultat u "prednost u". Ako nakon što osvojiš bod, pobijediš u igri! Ali ako ga izgubite, rezultat pada na "jednako", a vaš protivnik pronalazi dodatnu priliku da vas pobijedi. Recimo da osvaja bod i zato donosi rezultat „prednost“, onda gubi, rezultat je opet jednak, i tako dalje.
savjet

• Dobro je razgovarati o pravilima za postizanje bodova prije igranja s partnerom. Neki igrači traže da se rezultat objavi prije svake lopte, drugi ne. Drugi se žele riješiti osnovnih pravila. Na primjer, ne igrajte pogodnosti i stoga otkažite obvezu da osvojite dvije uzastopne lopte postigavši ​​ocjenu „40 svugdje“.
  • Ne morate brojati bodove, možete jednostavno trgovati lopticama s drugim igračima, što je jednako zanimljivo kao i pravljenje meča!

Kako razviti telekinezu

Louise Ward

Travanj 2024

U ovom članku: Prepuštanje vojim milimaRunking predmeta Izrada vježbi telekineze16 Reference Iako je znantveni rad pokazao da telekineza potoji i da vi imaju poobnot djelovanja na udaljenoti od materi...

Kako razviti pektoral

Louise Ward

U ovom članku: Vježbajte na pektoralima. Razmjenite vježbe za bolje rezultatePodržavajte ipravne tehnike bodybuilding16 Reference Grudi va traže, bez obzira na program vježbanja. Pektoralna u dva veli...